Vishay/Dale RCL061222K1FKEA
RCL061222K1FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL061222K1FKEA
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1/2W 1206 WIDE
Datasheet Download
RCL061222K1FKEA.pdf
Availability of RCL061222K1FKEA
QUANTITY
RCL061222K1FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL061222K1FKEA
Internal Part NumberEIS-RCL061222K1FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL061222K1FKEA
Related LinksRCL0612, RCL061222K1FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL061222K1FKEA Details Description
Related parts for RCL061222K1FKEA
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEAT SHRINK SLEEVE MARKER datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf