Vishay/Dale RCL121863K4FKEK
RCL121863K4FKEK picture photo
Mfg. Part Number
RCL121863K4FKEK
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 1W 1812 WIDE
Datasheet Download
RCL121863K4FKEK.pdf
Availability of RCL121863K4FKEK
QUANTITY
RCL121863K4FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL121863K4FKEK
Internal Part NumberEIS-RCL121863K4FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL121863K4FKEK
Related LinksRCL1218, RCL121863K4FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL121863K4FKEK Details Description
Related parts for RCL121863K4FKEK
IC OPAMP GP 85KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OCT TRNSP D-TYP LATCH 20TVSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf
ABV SW SPST-NO IMP SHRT RLLR LVR datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf