Vishay/Dale RCL1225332KFKEG
RCL1225332KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225332KFKEG
Brief Description
RES SMD 332K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225332KFKEG.pdf
Availability of RCL1225332KFKEG
QUANTITY
RCL1225332KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225332KFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225332KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225332KFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225332KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225332KFKEG Details Description
Related parts for RCL1225332KFKEG
IC VREF SHUNT ADJ 8SO datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC VCXO 30.72MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf