Vishay/Dale RCL1225649RFKEG
RCL1225649RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225649RFKEG
Brief Description
RES SMD 649 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225649RFKEG.pdf
Availability of RCL1225649RFKEG
QUANTITY
RCL1225649RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225649RFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225649RFKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225649RFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225649RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225649RFKEG Details Description
Related parts for RCL1225649RFKEG
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
HEMOSTAT CURVED 6IN datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-500' BLACK datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER NON-INV 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.6A 82 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 50W DO5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
15POS M HD FILTER D-SUB 370PF datasheet.pdf