Vishay/Dale RCL122575K0FKEG
RCL122575K0FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122575K0FKEG
Brief Description
RES SMD 75K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122575K0FKEG.pdf
Availability of RCL122575K0FKEG
QUANTITY
RCL122575K0FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122575K0FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122575K0FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122575K0FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122575K0FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122575K0FKEG Details Description
Related parts for RCL122575K0FKEG
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
PATCH CABLES 550MHZ 30V 50U CONN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
CAP CER 680PF 15KV ZM RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR 4C 4#8 SKT RECP WALL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf