Vishay/Dale RCWE0612R150JNEA
RCWE0612R150JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWE0612R150JNEA
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 5% 1W 0612
Datasheet Download
RCWE0612R150JNEA.pdf
Availability of RCWE0612R150JNEA
QUANTITY
RCWE0612R150JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWE0612R150JNEA
Internal Part NumberEIS-RCWE0612R150JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWE0612R150JNEA
Related LinksRCWE0612, RCWE0612R150JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWE0612R150JNEA Details Description
Related parts for RCWE0612R150JNEA
IC A-VHF MODULATOR 16-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL SI2493 + SI3018 24PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 473MAPBGA datasheet.pdf
IC CLOCK/DATA RETIMING TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf