Vishay/Dale RCWE0612R681FKEA
RCWE0612R681FKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWE0612R681FKEA
Brief Description
RES SMD 0.681 OHM 1% 1W 0612
Datasheet Download
RCWE0612R681FKEA.pdf
Availability of RCWE0612R681FKEA
QUANTITY
RCWE0612R681FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWE0612R681FKEA
Internal Part NumberEIS-RCWE0612R681FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWE0612R681FKEA
Related LinksRCWE0612, RCWE0612R681FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWE0612R681FKEA Details Description
Related parts for RCWE0612R681FKEA
CAP CER 680PF 50V X7R 0201 datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/3.3V 10DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 10A 32VDC BLADE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf