TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine RD10A12-08-SN-00
RD10A12-08-SN-00 picture photo
Mfg. Part Number
RD10A12-08-SN-00
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
RD/HF CONNECTORS
Datasheet Download
RD10A12-08-SN-00.pdf
Availability of RD10A12-08-SN-00
QUANTITY
RD10A12-08-SN-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD10A12-08-SN-00
Internal Part NumberEIS-RD10A12-08-SN-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD10A12-08-SN-00
RD10A12-08-SN-00 Details Description
Related parts for RD10A12-08-SN-00
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8052ARM datasheet.pdf
HAN B PROTECT COVER DIE CAPC (EA datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 1.2V SSOT-2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 9C S 18" WHT JACKS NI datasheet.pdf
BATT PACK 12V 2AH NIMH datasheet.pdf