Schaffner EMC Inc. RD5122-6-9M6
RD5122-6-9M6 picture photo
Mfg. Part Number
RD5122-6-9M6
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 9.6MH 6A DUAL
Datasheet Download
RD5122-6-9M6.pdf
Availability of RD5122-6-9M6
QUANTITY
RD5122-6-9M6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD5122-6-9M6
Internal Part NumberEIS-RD5122-6-9M6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package35
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance9.6mH
Current6A
DC Resistance (DCR)52.55 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Height (Max)1.398" (35.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD5122-6-9M6
Related LinksRD5122, RD5122-6-9M6 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD5122-6-9M6 Details Description
Related parts for RD5122-6-9M6
Crystal 22.1184MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
GROUND FAULT RELAY TEST UNIT datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH AUTO SPDT SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 190MA 14 OHM TH datasheet.pdf