Schaffner EMC Inc. RD7127-36-1M0
RD7127-36-1M0 picture photo
Mfg. Part Number
RD7127-36-1M0
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 1MH 36A DUAL
Datasheet Download
RD7127-36-1M0.pdf
Availability of RD7127-36-1M0
QUANTITY
RD7127-36-1M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD7127-36-1M0
Internal Part NumberEIS-RD7127-36-1M0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current36A
DC Resistance (DCR)3.3 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.756" L x 2.756" W (70.00mm x 70.00mm)
Height (Max)1.594" (40.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD7127-36-1M0
Related LinksRD7127, RD7127-36-1M0 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD7127-36-1M0 Details Description
Related parts for RD7127-36-1M0
HEX KEY T-HANDLE 9/64" datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf