Rohm Semiconductor RDD020N50TL
RDD020N50TL picture photo
Mfg. Part Number
RDD020N50TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 500V 2A CPT3
Datasheet Download
RDD020N50TL.pdf
Availability of RDD020N50TL
QUANTITY
RDD020N50TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RDD020N50TL
Internal Part NumberEIS-RDD020N50TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDD020N50TL
Related LinksRDD02, RDD020N50TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RDD020N50TL Details Description
Related parts for RDD020N50TL
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 160MC 20NS 84PLCC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1200V WC-500 datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 14POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC LINKSWITCH CV/CC 10W 12ESOP datasheet.pdf