Murata Electronics North America RDE5C1H102J0M1H03A
RDE5C1H102J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H102J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H102J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H102J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H102J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H102J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H102J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H102J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H10, RDE5C1H102J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H102J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H102J0M1H03A
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
SENSOR 500PSIA 1/8NPT 4.5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 16-LLP-EP (4x4) datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 264 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE 2M 22AWG datasheet.pdf