Murata Electronics North America RDE5C1H330J0K1H03B
RDE5C1H330J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H330J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H330J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H330J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C1H330J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H330J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H330J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H330J0K1H03B
Related LinksRDE5C1H33, RDE5C1H330J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H330J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H330J0K1H03B
CONN RING 2 AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3049W/X 3" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH SRL 24-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 26000UF 150V SCREW datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 310 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 42POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf
MICRO 9C S 72" WHT FLOAT datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf