Murata Electronics North America RDE5C1H8R0D0M1H03A
RDE5C1H8R0D0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H8R0D0M1H03A
Brief Description
CAP CER 8PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H8R0D0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H8R0D0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H8R0D0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H8R0D0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H8R0D0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H8R0D0M1H03A
Related LinksRDE5C1H8R, RDE5C1H8R0D0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H8R0D0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H8R0D0M1H03A
IC FREQ SYNTHESIZER DUAL 24TSSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 PVC 1-1/2" datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMB datasheet.pdf
RELAY SSR 2A 240VAC 4SIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 108A 3 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf