Murata Electronics North America RDE5C2A181J0M1H03A
RDE5C2A181J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A181J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A181J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A181J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A181J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A181J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A181J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A181J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A18, RDE5C2A181J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A181J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A181J0M1H03A
IC REG LDO 2.5V 1.5A 3DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 12.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 549 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf