Murata Electronics North America RDE5C2A1R0C0S1H03A
RDE5C2A1R0C0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A1R0C0S1H03A
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A1R0C0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A1R0C0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A1R0C0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A1R0C0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A1R0C0S1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A1R0C0S1H03A
Related LinksRDE5C2A1R, RDE5C2A1R0C0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A1R0C0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A1R0C0S1H03A
RES SMD 2.43K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 13MM datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 6.3" datasheet.pdf
HDMI TRANSMITTER 1080P 80HTQFP datasheet.pdf
INDUCTOR POWER DESIGN KIT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf