Murata Electronics North America RDE5C2A270J0M1H03A
RDE5C2A270J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A270J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A270J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A270J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A270J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A270J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A270J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A270J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A27, RDE5C2A270J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A270J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A270J0M1H03A
CONVERTER DC/DC SNGL 12V OUT 3W datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.058DIA TIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 400POS SMD datasheet.pdf
IC ROSA GEN II 40KM LC NO FLEX datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf