Murata Electronics North America RDE5C2A272J1M1H03A
RDE5C2A272J1M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A272J1M1H03A
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A272J1M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A272J1M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A272J1M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A272J1M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A272J1M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A272J1M1H03A
Related LinksRDE5C2A27, RDE5C2A272J1M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A272J1M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A272J1M1H03A
MODULE POWER ENTRY 15A datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.6V SNT-4A datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 7.06 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC FPGA 64 I/O 100FPBGA datasheet.pdf
EVAL KIT MAX2688 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf