Vishay/Dale RLR32C43R2FPRSL
RLR32C43R2FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C43R2FPRSL
Brief Description
RES 43.2 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C43R2FPRSL.pdf
Availability of RLR32C43R2FPRSL
QUANTITY
RLR32C43R2FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C43R2FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C43R2FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C43R2FPRSL
Related LinksRLR32C4, RLR32C43R2FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C43R2FPRSL Details Description
Related parts for RLR32C43R2FPRSL
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
INDICATOR 110V 19MM PROM GREEN datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 24"W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 24VQFN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf