Murata Electronics North America RDE5C2A471J0S1H03A
RDE5C2A471J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A471J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A471J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A471J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A471J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A471J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A471J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A471J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A47, RDE5C2A471J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A471J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A471J0S1H03A
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 2012 datasheet.pdf
BATT VRLA 12V 1.2AH datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CABLE CAT6E 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
IC FPGA 209 I/O 256VFBGA datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf