Murata Electronics North America RDER72A103K0M1H03A
RDER72A103K0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A103K0M1H03A
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72A103K0M1H03A.pdf
Availability of RDER72A103K0M1H03A
QUANTITY
RDER72A103K0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A103K0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER72A103K0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72A103K0M1H03A
Related LinksRDER72A10, RDER72A103K0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A103K0M1H03A Details Description
Related parts for RDER72A103K0M1H03A
MOSFET N-CH 30V 55A DPAK datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 6V CHROME YELLOW datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC AMP AUDIO POWER 1.6W 8-MSOP datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POS 4ROW R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 900MA 150 MOHM datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf