Murata Electronics North America RDER72A332K0M1H03A
RDER72A332K0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A332K0M1H03A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72A332K0M1H03A.pdf
Availability of RDER72A332K0M1H03A
QUANTITY
RDER72A332K0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A332K0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER72A332K0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72A332K0M1H03A
Related LinksRDER72A33, RDER72A332K0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A332K0M1H03A Details Description
Related parts for RDER72A332K0M1H03A
IC REG LDO 15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.6A SOT23 datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 8A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf