Murata Electronics North America RDER72E333K2M1H03A
RDER72E333K2M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER72E333K2M1H03A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72E333K2M1H03A.pdf
Availability of RDER72E333K2M1H03A
QUANTITY
RDER72E333K2M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72E333K2M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER72E333K2M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72E333K2M1H03A
Related LinksRDER72E33, RDER72E333K2M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72E333K2M1H03A Details Description
Related parts for RDER72E333K2M1H03A
CABLE ASSEM FIBER FSD-FSD 2METER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.0K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 3/4" 1=250FT datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT BIDIR 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 22POS TIN datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219AB datasheet.pdf
2 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 500MM datasheet.pdf