Essentra Components (formerly Richco, Inc.) RDH0250A
RDH0250A picture photo
Mfg. Part Number
RDH0250A
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
ROUND HEAVY DUTY THREADED INSERT
Datasheet Download
RDH0250A.pdf
Availability of RDH0250A
QUANTITY
RDH0250A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDH0250A
Internal Part NumberEIS-RDH0250A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyAccessories
SeriesRDH
Hardware TypeTube Insert
Specifications-
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDH0250A
Related LinksRDH0, RDH0250A Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
RDH0250A Details Description
Related parts for RDH0250A
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 5.1KOHM 5% AXL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2F 20% 6.3V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf