Essentra Components (formerly Richco, Inc.) RDM0250A
RDM0250A picture photo
Mfg. Part Number
RDM0250A
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
0.875IN 10-11 GAUGE 1/4-20 THREA
Datasheet Download
RDM0250A.pdf
Availability of RDM0250A
QUANTITY
RDM0250A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDM0250A
Internal Part NumberEIS-RDM0250A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyAccessories
SeriesRDM
Hardware TypeTube Insert
Specifications-
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDM0250A
Related LinksRDM0, RDM0250A Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
RDM0250A Details Description
Related parts for RDM0250A
CONN RING STR 6 AWG #3/8 TIN datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 456MA 360 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 11POS datasheet.pdf