Vishay/Dale RER45F2100RCSL
RER45F2100RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F2100RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 210 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F2100RCSL.pdf
Availability of RER45F2100RCSL
QUANTITY
RER45F2100RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F2100RCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F2100RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F2100RCSL
Related LinksRER45F2, RER45F2100RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F2100RCSL Details Description
Related parts for RER45F2100RCSL
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 9 3.25-4.5MM WHT datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 7.6A 9.6 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 7A 12.4 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 16 POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf