Vishay/Dale RER45F3320MCSL
RER45F3320MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F3320MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 332 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F3320MCSL.pdf
Availability of RER45F3320MCSL
QUANTITY
RER45F3320MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F3320MCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F3320MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)