Vishay/Dale RER45F75R0PCSL
RER45F75R0PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F75R0PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F75R0PCSL.pdf
Availability of RER45F75R0PCSL
QUANTITY
RER45F75R0PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F75R0PCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F75R0PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F75R0PCSL
Related LinksRER45F7, RER45F75R0PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F75R0PCSL Details Description
Related parts for RER45F75R0PCSL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
A5 4.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
BLADE SLOTTED 2MM/3.5MM 4.72" datasheet.pdf
TB72 TIME SWITCH 100VAC datasheet.pdf
DIODE RECTIFIER 1600V 8A DPAK datasheet.pdf