Vishay/Dale RER55F1470RCSL
RER55F1470RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER55F1470RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 147 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER55F1470RCSL.pdf
Availability of RER55F1470RCSL
QUANTITY
RER55F1470RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER55F1470RCSL
Internal Part NumberEIS-RER55F1470RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER55F1470RCSL
Related LinksRER55F1, RER55F1470RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER55F1470RCSL Details Description
Related parts for RER55F1470RCSL
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
QUICKIE II ASSY DUAL 26POS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HOUSING 16COND datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MODULE XBEE PRO S3B 900HP U.FL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL YLW DIFF datasheet.pdf