Vishay/Dale RER60F3320MCSL
RER60F3320MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F3320MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 332 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F3320MCSL.pdf
Availability of RER60F3320MCSL
QUANTITY
RER60F3320MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F3320MCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F3320MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F3320MCSL
Related LinksRER60F3, RER60F3320MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F3320MCSL Details Description
Related parts for RER60F3320MCSL
IC DETECTOR VOLT 2.0V ODRN 4SOP datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
XFRM T1/E1/CEPT/ISDN-PRI 1:2/2.4 datasheet.pdf
DISPLAY 1.0 SGL DGT CC ORN TH datasheet.pdf
IC OSC XTAL 32KHZ DIE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf