Vishay/Dale RER60F9R09RCSL
RER60F9R09RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F9R09RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 9.09 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F9R09RCSL.pdf
Availability of RER60F9R09RCSL
QUANTITY
RER60F9R09RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F9R09RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F9R09RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F9R09RCSL
Related LinksRER60F9, RER60F9R09RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F9R09RCSL Details Description
Related parts for RER60F9R09RCSL
RF TRANSISTOR NPN SOT-523 datasheet.pdf
KIT MAGNETIC SWITCH SPST-HI VOLT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 150V 1111 datasheet.pdf
IC GATE OR SINGLE 2INPUT 6XSON datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN RECP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W datasheet.pdf