Vishay/Dale RER65F14R0RC02
RER65F14R0RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER65F14R0RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 14 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F14R0RC02.pdf
Availability of RER65F14R0RC02
QUANTITY
RER65F14R0RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F14R0RC02
Internal Part NumberEIS-RER65F14R0RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F14R0RC02
Related LinksRER65F1, RER65F14R0RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F14R0RC02 Details Description
Related parts for RER65F14R0RC02
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
UPS TRUE ONLINE 1.0KVA 800W 6OUT datasheet.pdf
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20SSOP datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7S SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf