Vishay/Dale RER65F1580RCSL
RER65F1580RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F1580RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 158 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F1580RCSL.pdf
Availability of RER65F1580RCSL
QUANTITY
RER65F1580RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F1580RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F1580RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F1580RCSL
Related LinksRER65F1, RER65F1580RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F1580RCSL Details Description
Related parts for RER65F1580RCSL
OPTO SENSOR 5MM LIGHTON TRANS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
WIRE GATHERER 831031 datasheet.pdf
CABLE 7COND 26AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
IGBT 1200V 55A TO247 datasheet.pdf