Vishay/Dale RER65F1860RCSL
RER65F1860RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F1860RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 186 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F1860RCSL.pdf
Availability of RER65F1860RCSL
QUANTITY
RER65F1860RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F1860RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F1860RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)186
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F1860RCSL
Related LinksRER65F1, RER65F1860RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F1860RCSL Details Description
Related parts for RER65F1860RCSL
RES 250 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SDH 208MBPS datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 1% 100V 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
LED PETITE ZENIGATA datasheet.pdf
CONN RCPT 18P INLINE SKT SLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf