Vishay/Dale RER65F3000RCSL
RER65F3000RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F3000RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F3000RCSL.pdf
Availability of RER65F3000RCSL
QUANTITY
RER65F3000RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F3000RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F3000RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)300
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F3000RCSL
Related LinksRER65F3, RER65F3000RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F3000RCSL Details Description
Related parts for RER65F3000RCSL
BIT PHILLIPS SZ3 0.98" datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LGRY 3" datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
DAUGHTER CARD datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf