Vishay/Dale RER65F3650PCSL
RER65F3650PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F3650PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 365 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F3650PCSL.pdf
Availability of RER65F3650PCSL
QUANTITY
RER65F3650PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F3650PCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F3650PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F3650PCSL
Related LinksRER65F3, RER65F3650PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F3650PCSL Details Description
Related parts for RER65F3650PCSL
SWITCH SLIDE DP3T 100MA 12V datasheet.pdf
REGULATOR 24V-3.3V 5A SIP CU ST datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 26POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TOOL TERMINATING MODULE 26-23AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X8R 1210 datasheet.pdf
PATCH PNL 19" RJ45 CAT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN 75V 200MA MICROMELF datasheet.pdf