Vishay/Dale RER65F3R30PCSL
RER65F3R30PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F3R30PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F3R30PCSL.pdf
Availability of RER65F3R30PCSL
QUANTITY
RER65F3R30PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F3R30PCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F3R30PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F3R30PCSL
Related LinksRER65F3, RER65F3R30PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F3R30PCSL Details Description
Related parts for RER65F3R30PCSL
HDR RA DR .100 GP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3600UF 500V SCREW datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 100' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
RES 2.653K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 76.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf