Vishay/Dale RER70F21R0RCSL
RER70F21R0RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER70F21R0RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 21 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER70F21R0RCSL.pdf
Availability of RER70F21R0RCSL
QUANTITY
RER70F21R0RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER70F21R0RCSL
Internal Part NumberEIS-RER70F21R0RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER70F21R0RCSL
Related LinksRER70F2, RER70F21R0RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER70F21R0RCSL Details Description
Related parts for RER70F21R0RCSL
IC XDCP 100TAP 10K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC60S/AE60G/CKC60S datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 48QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 4.63K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
DSUB 9 M SOD G ZINC datasheet.pdf
IC DSC 64KB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 17.7W datasheet.pdf