Vishay/Dale RER70F4471RCSL
RER70F4471RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER70F4471RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 4.47K OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER70F4471RCSL.pdf
Availability of RER70F4471RCSL
QUANTITY
RER70F4471RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER70F4471RCSL
Internal Part NumberEIS-RER70F4471RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.47k
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER70F4471RCSL
Related LinksRER70F4, RER70F4471RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER70F4471RCSL Details Description
Related parts for RER70F4471RCSL
CABLE D-SUB-AMP25B/AE25M/AFP25B datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC64S/AE64M/HSC64S datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ4 M25 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.9PF 25V 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 99MM datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 40POS datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf