Vishay/Dale RER75F1472RCSL
RER75F1472RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F1472RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 14.7K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F1472RCSL.pdf
Availability of RER75F1472RCSL
QUANTITY
RER75F1472RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F1472RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F1472RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F1472RCSL
Related LinksRER75F1, RER75F1472RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F1472RCSL Details Description
Related parts for RER75F1472RCSL
COLD SHRINK .67-1.38 X 6" BLK datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HOUSING 10POS 2.5MM SHROUD datasheet.pdf
IC FILTER EMI 10LINE FLIPCHIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 60V datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/SCKTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 3.3A 8DFN datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 20 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf