Vishay/Dale RER75F15R8RCSL
RER75F15R8RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F15R8RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 15.8 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F15R8RCSL.pdf
Availability of RER75F15R8RCSL
QUANTITY
RER75F15R8RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F15R8RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F15R8RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.8
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F15R8RCSL
Related LinksRER75F1, RER75F15R8RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F15R8RCSL Details Description
Related parts for RER75F15R8RCSL
MOSFET N-CH 55V 42A TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 14.7KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIODE MODULE 80V 120A 2TOWER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TRIAC 800V 10A TO-220F datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf