Vishay/Dale RER75F24R3MC02
RER75F24R3MC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER75F24R3MC02
Brief Description
RES CHAS MNT 24.3 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F24R3MC02.pdf
Availability of RER75F24R3MC02
QUANTITY
RER75F24R3MC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F24R3MC02
Internal Part NumberEIS-RER75F24R3MC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F24R3MC02
Related LinksRER75F2, RER75F24R3MC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F24R3MC02 Details Description
Related parts for RER75F24R3MC02
CABLE 30COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 208 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
24AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf