Vishay/Dale RER75F93R1RCSL
RER75F93R1RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F93R1RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 93.1 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F93R1RCSL.pdf
Availability of RER75F93R1RCSL
QUANTITY
RER75F93R1RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F93R1RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F93R1RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F93R1RCSL
Related LinksRER75F9, RER75F93R1RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F93R1RCSL Details Description
Related parts for RER75F93R1RCSL
RES SMD 3.65M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.18A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 9POS SKT 24" WIRE datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 26 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 99MA 7.15 OHM TH datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 25 FOOT GR datasheet.pdf
GUARD,SCRAP datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf