Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RF064PJ360CS
RF064PJ360CS picture photo
Mfg. Part Number
RF064PJ360CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 36 OHM 0502
Datasheet Download
RF064PJ360CS.pdf
Availability of RF064PJ360CS
QUANTITY
RF064PJ360CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RF064PJ360CS
Internal Part NumberEIS-RF064PJ360CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRF
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0502 (1106 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Height0.013" (0.33mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RF064PJ360CS
Related LinksRF064P, RF064PJ360CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RF064PJ360CS Details Description
Related parts for RF064PJ360CS
SSR OCMOS FET 120MA NO 4-SOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES MO 1W 887 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC SMA datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SAC-3P-MR/ 3 0-647/FR SCO BK datasheet.pdf
HEATSHK TUBING 4:1 10.8DIA X4' datasheet.pdf
CAP FILM 200PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 20% 160VDC datasheet.pdf