Vishay Electro-Films RFCS04028000DBTTS
RFCS04028000DBTTS picture photo
Mfg. Part Number
RFCS04028000DBTTS
Manufacturer
Product Category
Silicon Capacitors
Brief Description
CAP SILICON 0.8PF 50V 0402
Datasheet Download
RFCS04028000DBTTS.pdf
Availability of RFCS04028000DBTTS
QUANTITY
RFCS04028000DBTTS Order Process
Ship out your order
Specifications of RFCS04028000DBTTS
Internal Part NumberEIS-RFCS04028000DBTTS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilySilicon Capacitors
SeriesRFCS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Breakdown50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
ESL (Equivalent Series Inductance)-
Applications-
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Height0.016" (0.41mm)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RFCS04028000DBTTS
Related LinksRFCS0402, RFCS04028000DBTTS Datasheet, Vishay Electro-Films Distributor
RFCS04028000DBTTS Details Description
Related parts for RFCS04028000DBTTS
JUMPER-H1502TR/A3049R/H1502TR 10 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
FUSE F/A TLECOM 40A 170VDC PC MN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR INV STUD 80A 800V TO-94 datasheet.pdf