Crystek Corporation RFPRO33-500.000
RFPRO33-500.000 picture photo
Mfg. Part Number
RFPRO33-500.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 500.000MHZ SNWV INLINE
Datasheet Download
RFPRO33-500.000.pdf
Availability of RFPRO33-500.000
QUANTITY
RFPRO33-500.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of RFPRO33-500.000
Internal Part NumberEIS-RFPRO33-500.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRFPRO Series
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesRFPRO
PackagingBulk
TypeSO (SAW)
Frequency500MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-150ppm, +100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeFree Hanging
Size / Dimension0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)
Height-
Package / CaseModule Adapter, SMA M to F
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RFPRO33-500.000
Related LinksRFPRO33, RFPRO33-500.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
RFPRO33-500.000 Details Description
Related parts for RFPRO33-500.000
FUSE 1000A 1100V 2KN/110 AR datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV DARL 8-SMD BJ datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PCB PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
BAG 11X15" STATIC SHIELD datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
.5012.7MM PANWRAP YELLOW 200 FT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.039 UF 10% 630 VDC RA datasheet.pdf