Susumu RG1005N-1151-W-T1
RG1005N-1151-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1151-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.15K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1151-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1151-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1151-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1151-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1151-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1151-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1151-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1151-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1151-W-T1
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 8:8 80MHZ 32PLCC datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
DSUB 24X7 F PN 50OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
500 TB SOCKET PIN STRIP datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf