Susumu RG1005N-1780-B-T1
RG1005N-1780-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1780-B-T1
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1780-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-1780-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-1780-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1780-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1780-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1780-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1780-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1780-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1780-B-T1
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 20.5"L X 16.72"W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 23POS datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf