Susumu RG1005N-2051-P-T1
RG1005N-2051-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2051-P-T1
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2051-P-T1.pdf
Availability of RG1005N-2051-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-2051-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2051-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2051-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2051-P-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2051-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2051-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-2051-P-T1
2MM FB,4RV,REC,ASY,048,PF,4.25 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
2P IMPACT RAM GL 10COL ENDWALL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 2 (Power) Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC datasheet.pdf