Susumu RG1005N-2211-P-T1
RG1005N-2211-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2211-P-T1
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2211-P-T1.pdf
Availability of RG1005N-2211-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-2211-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2211-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2211-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2211-P-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2211-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2211-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-2211-P-T1
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
TERMINAL TURRET SINGLE .082" L datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 194 50/CD datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS R/A T/H datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 351V 10KA DISC 16.5MM datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 2K OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf